کت شلوار بدون کراوات

پوشیدن کت شلوار بدون کراوات

کت و شلوار همیشه یکی از استایل های مورد علاقه آقایان بوده که آن را در مراسم و مهمانی های رسمی و غیر رسمی، محل کار و… می پوشند. همان طور که می دانید مهم ترین اکسسوری کت و شلوار، کراوات یا پاپیون است که جذابیت شما را بیشتر خواهد کرد. اما اگر با کراوات راحت نیستید و یا نمی خواهید خیلی رسمی به نظر برسید، می توانید کت شلوار بدون کراوات پوشیده و همچنان جذاب و خوش تیپ به نظر برسید. با ما همراه باشید تا هر آنچه را که باید در این باره بدانید، در این صفحه مطالعه نمایید.

آیا می توان کت شلوار بدون کراوات پوشید؟

عموما جواب به این سوال خیر است و شما نمی توانید بدون کراوات، کت و شلوار به تن کنید. این استایل کلاسیک، ساخته شده از اجزای مستقل نیست و به شکلی طراحی شده اند که باید کنار یکدیگر قرار گیرند. به عنوان مثال کت و شلوار را نباید به همراه کفش کتانی پوشید و یا پوشیدن پیراهن و کراوات بدون کت چندان جالب به نظر نمی رسد. همچنین پوشیدن کت شلوار بدون کراوات نیست و در حقیقت همه این ها با یکدیگر در ذهن طراحی شده و به همین شکل زیبایی بیشتری دارند.
همچنین پوشیدن کراوات به همراه کت و شلوار به ظاهر شما اقتدار بیشتری بخشیده و برای مهمانی ها و مجالس رسمی ضروری است. اما اگر شما از آن دست افرادی هستید که راحتی خود را به رسمی نشان دادن ترجیح می دهید، بهتر است از کت های اسپرت بدون کراوات استفاده کنید چرا که ترکیب بهتری با یکدیگر خواهند داشت.
با این وجود، باید گفت پوشیدن کت و شلوار بدون کراوات ظاهر بدی برای شما نخواهد داشت و تنها ممکن است موجب غیر رسمی نشان دادن ظاهر شما شود. بنابراین از این استایل در مواقعی استفاده کنید که نیازی نیست کاملا رسمی به نظر برسید. برای حضور در سینما، کنسرت، گالری های هنری و… ترکیب جالبی خواهد بود.

قبل از هرچیز پیشنهاد می کنم برای خوش پوش بودن کت و شلوار خود را از برندهای مطرح تهیه نمایید. استفاده از بهترین برند کت و شلوار شما را دو چندان خوش پوش و جذاب خواهد کرد.

نحوه پوشیدن کت و شلوار بدون کراوات

۱- محیط مناسب

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید، محیط و فضایی است که می خواهید در آن حضور پیدا کنید. لازم است هنگام حضور در برخی محیط ها، مانند حضور در یک رستوران برای یک قرار رسمی، مراسم عروسی، محیط کار و… کت و شلوار را با یک کراوات مناسب ست کنید. اگر مطمئن هستید که نیاز به پوشیدن لباس رسمی برای حضور در مراسم مورد نظرتان نیست و ترجیح می دهید به خاطر راحتی خودتان، از کراوات استفاده نکنید، می توانید با رعایت اصول و نکاتی که در ادامه بیان می شود، این استایل را داشته باشید.

۲- یقه پیراهن

یقه پیراهن، در پوشیدن کت شلوار بدون کراوات اهمیت زیادی دارد. توجه کنید که سجاف در یقه به خوبی قرار گرفته باشد تا به خوبی دور گردن شما بایستد. در واقع یقه پیراهن قابی است برای صورت، چانه و گردن شما؛ بنابراین از مرتب بود آن اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید اتو کردن یقه به صاف ایستادن آن کمک خواهد کرد.

کت شلوار بدون کراوات

۳- دکمه های پیراهن

اکنون که تصمیم به پوشیدن کت شلوار بدون کراوات گرفته اید و این اکسسوری را از استایل خود حذف کرده اید، مجبور به بستن تمام دکمه های پیراهنتان نیستید. می توانید یک یا دو دکمه بالایی پیراهنتان را نبندید. هرچه تعداد دکمه های باز پیراهن شما بیشتر باشد، استایل شما غیر رسمی تر خواهد بود. بنابراین با توجه به مراسم یا مهمانی مورد نظر در این باره تصمیم گیری کنید.

کت شلوار بدون کراوات

۴- زیر پیراهن یا لباس زیر مناسب

لباس زیری که از زیر پیراهنتان می پوشید، نباید دیده شود. اگر کراوات ندارید و دکمه پیراهن خود را نبسته اید، باید از لباس های زیر مناسبی استفاده کنید که از زیر یقه شما نمایان نشود. لباس زیرهایی با یقه ۷ برای این کار مناسب هستند.

۵- استفاده از تیشرت

تیشرت های با یقه گرد یا یقه هفت نیز می توانند گزینه های مناسبی برای این استایل باشند. این سبک نیز غیر رسمی بوده و می توانید در مهمانی های دوستانه، قرارهای دوستانه و… از آن استفاده نمایید.

کت شلوار بدون کراوات

۶- توجه به سایر اکسسوری ها

گردنبند یکی از اکسسوری هایی است که می توانید به عنوان یک نقطه کانونی در زمان هایی که کراوات ندارید، استفاده کنید. اگر ساعت شما دارای بند فلزی است، باید رنگ آن با رنگ فلزی که در کمربندتان به کار برده شده است، همرنگ باشد؛ و در صورتی که از ساعت بند چرم استفاده می کنید، رنگ آن را با کمربند و کفش خود ست کنید.

مقاله پیشنهادی :  بهترین برند ساعت مچی در دنیا

دو نکته مهم برای پوشیدن کت شلوار بدون کراوات

برای پوشیدن کت و شلوار بدون کراوات دقت کنید، لباس ها به طور کامل برای اندام شما مناسب باشد. شاید نبود کراوات به عنوان یک نقص به نظر برسد، اما یک کت و شلوار که فیت تن شما باشد، جای هیچ نقدی باقی نمی گذارد. برای اینکه کت شلوارتان فیت تن و کاملا اندازه شما باشد، شاید لازم است از یک خیاط کمک بگیرید.

نکته دوم چهره شما است. مرتب بودن موهای سر، ریش و هر آنچه که به چهره شما مربوط است، در خوش تیپی و جذابیت ظاهرتان موثر می باشد. بنابراین به این نکته توجه کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *