اندازه مناسب پیراهن مردانه

انتخاب اندازه مناسب پیراهن مردانه با ۶ نکته ساده

چهره ای زیبا، لباس هایی از بهترین برندها، ساعت و اکسسوری های شیک می توانند در جذابیت و زیبایی شما تاثیر بسزایی داشته باشند؛ اما کافی است پیراهن شما مناسب اندام شما و به اصطلاح فیت نباشد، تمام جذابیت و خوش تیپی شما از بین می رود. پیراهن یکی از اصلی ترین لباس ها در کمد آقایان است که می تواند به همراه کت و شلوار در مهمانی ها و مجالس رسمی ، به همراه یک شلوار جین در قرارهای دوستانه و… پوشیده شود. متاسفانه اندازه مناسب پیراهن مردانه ، موضوعی است که اغلب آقایان از آن غافل شده و تنها خرید در سایز همیشگی ملاک آن ها می باشد. به عبارتی اکثر آقایان بلافاصله پس از خرید پیراهن، بدون توجه به اصول و اندازه های استاندارد، آن را می پوشند. اگر شما هم تا کنون در این دسته از آقایان بوده اید و یا از آن دست خانم هایی هستید که فکر می کنید همسرتان با داشتن بهترین پیراهن ها همچنان خوشتیپ به نظر نمی رد، باید بدانید لباسی ظاهر و استایل شما را زیبا نشان می دهد که کاملا متناسب با اندام شما باشد. برای اینکه با اندازه مناسب پیراهن مردانه آشنا شوید و از پوشیدن لباس های نامناسب خودداری کنید، لازم است نکات و اصولی را در این باره بدانید. تمامی نکات مهم در این صفحه بیان شده که می توانید به سادگی آن ها را بخاطر سپرده و در خرید و پوشیدن پیراهن، به آن ها دقت کنید.

اندازه مناسب پیراهن مردانه

۱- یقه پیراهن مردانه

همان طور که در مقاله پوشیدن کت و شلوار بدون کراوات بیان کردیم، یقه پیراهن به عنوان یک قاب برای صورت شناخته می شود. همانطور که بهترین عکس های خود را در قاب عکس هایی مناسب و جذاب قرار می دهید، دقت کنید چه قابی برای چهره خود انتخاب می کنید. بنابراین هنگامی که یک پیراهن به تن می کنید، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، یقه آن می باشد.
یقه بیش از حد تنگ: یک پیراهن با یقه تنگ به گردن شما می چسبد و علاوه بر ظاهر بدی که ایجاد می کند، باعث حس خفگی در شما و آزردگی‌تان خواهد شد. بین این یقه و گردن شما حتی یک انگشت نیز فاصله وجود ندارد. بنابراین از انتخاب پیراهن هایی با این نوع یقه خودداری نمایید.

یقه آزاد: برخلاف یقه های بیش از حد تنگ، برخی یقه ها بسیار آزاد هستند و در هیچ نقطه ای پوست گردن شما را لمس نمی کنند. حدود ۴ انگشت فاصله بین یقه این پیراهن ها و گردن شما وجود دارد. یقه های گشاد یا آزاد به خوبی تمام گردن شما را نمی پوشانند و در قسمت یقه فضای باز زیادی ایجاد می کند که ظاهر مناسبی برای شما ایجاد نمی کند.

یقه مناسب: یقه ای برای پیراهن مناسب است که پوست شما را لمس کند اما باعث فشردگی گردن شما نشود. یک یا دو انگشت بین گردن و نقاط مختلف یقه فاصله وجود دارد.

اندازه مناسب پیراهن مردانه

۲- سرشانه ها

سرشانه ها نیز از نکات مهم دیگری است که می توانید برای سنجش اندازه مناسب پیراهن مردانه به آن توجه کنید. سرشانه های نامناسب علاوه بر اینکه می توانند ظاهر شما را بد جلوه دهند، موجب اذیت شما خواهند شد.

سرشانه های بیش از حد تنگ : در این حالت سرشانه ها به سمت گردن کشیده می شوند و گاهی اوقات ممکن است قسمتی از آستین نیز بر روی شانه قرار گیرد که موجب چین و چروک در این قسمت می شود. سرشانه های بیش از حد تنگ نه تنها باعث می شود ظاهر و استایل بدی داشته باشید، بلکه حرکت دستانتان را برای شما دشوار خواهد کرد.

سرشانه های آزاد و گشاد : قسمتی از سرشانه های آزاد، بر روی بازوی شما قرار می گیرد و قسمت بالاتنه شما را نامتناسب و بزرگ تر جلوه می دهد.

سرشانه مناسب : در این حالت دوخت سرشانه دقیقا بر روی لبه شانه شما قرار می گیرد. حلقه آستین (جایی که آستین به بدنه پیراهن متصل می شود) کاملا اندازه دوخته شده و هیچ چین و چروکی ندارد. به شما امکان می دهد تا دست خود را آزادانه  حرکت داده و احساس ناراحتی نداشته باشید.

اندازه مناسب پیراهن مردانه

۳- اندازه مناسب پیراهن مردانه

اما اندازه خود پیراهن یا به عبارتی بدنه پیراهن نیز از دیگر موارد مهم می باشد. اندازه مناسب بدنه بسیار مهم است و تنگ یا گشاد بودن آن تاثیر بسیار زیادی در استایل شما خواهد داشت.

پیراهن بیش از حد تنگ : اگر پس از بستن دکمه های پیراهن، متوجه شدید اطراف دکمه ها چین و چروک وجود دارد، به این معنی است که پیراهن مورد نظرتان برای شما تنگ است و علاوه بر ظاهر نامناسب باعث ناراحتی شما هنگام استفاده از آن خواهد شد.

پیراهن بیش از حد گشاد : قطعا زمانی که یک پیراهن گشاد می پوشید، متوجه خواهید شد که قسمت زیادی از پارچه پیراهن شما اضافی است و به طور کلی پیراهن فیت تن شما نمی باشد. از دیگر نشانه های پیراهن گشاد این است که ردیف دکمه ها در یک قسمت ثابت نیست و به اطراف حرکت می کند که موجب کج شدن پیراهن در بدن شما خواهد بود.

اندازه مناسب پیراهن مردانه : برای بستن دکمه های پیراهن، نیازی نیس خودتان را اذیت کنید و پس از بسته شدن هیچ فشاری به بدن شما به ویژه قفسه سینه‌تان وارد نمی کند. ردیف دکمه ها بدون چرخش و جابجایی در قسمت میانی بدنتان قرار می گیرد.

اندازه مناسب پیراهن مردانه

۴- اندازه مناسب آستین

اهمیت آستین در تناسب پیراهن چقدر است؟ شاید به نظر کم اهمیت باشد اما مطمئن باشید یک پیراهن با آستین های بیش از حد تنگ یا گشاد هیچ جذابیتی برای شما نخواهد داشت. بنابراین به آستین ها نیز مانند سایر موارد توجه نمایید.

بیش از حد تنگ : آستین های تنگ مانع حرکت راحت بازو و آرنج شما خواهد شد و هنگامی که دستتان را حرکت می دهید، چین و چروک زیادی روی آستین مشاهده خواهید کرد که نشان از تنگ بودن بیش از حد آستین است.

بیش از حد گشاد : آستین های گشاد به طور طبیعی و حتی در زمانی که حرکت نمی کنید، دارای چین و چروک زیادی به ویژه در قسمت مچ هستند.

آستین مناسب : آستین پیراهن زمانی مناسب است که در قسمت بازو کمی آزاد و هرچه به مچ نزدیک می شود به ندرت تنگ تر شود. آستین در اندازه مناسب، به قدری برای دست شما آزاد است که به راحتی می توانید دست خود را حرکت دهید اما چروک های حاصل از گشاد بودن روی آن دیده نمی شود.

اندازه مناسب پیراهن مردانه

۵- طول آستین

آستین های کوتاه : آستینی که به طور کامل استخوان مچ دست شما را نمایان می کند و یا به طور کامل در زیر آستین کت شما قرار گیرد، کوتاه است و اصلا مناسب شما نخواهد بود. بنابراین از خرید پیراهنی با چنین آستینی صرف نظر کنید.

آستین های بلند: یک آستین بیش از حد بلند، قسمتی از کف دست شما را می پوشاند و ممکن است دیدن ساعت مچی‌تان کمی دشوار به نظر برسد.

آستین با طول مناسب : آستین های با طول مناسب استخوان مچ دست شما را می پوشاند اما به کف دست شما نمی رسد. هنگامی که کت می پوشید، کمتر از دو سانتی متر از آستین پیراهن شما، از زیر آستین کت پیدا خواهد بود.

اندازه مناسب پیراهن مردانه

مقاله پیشنهادی : ظض

۶- اندازه سر آستین

سرآستین های تنگ : در این حالت با بستن دکمه های سرآستین، مچ دست شما اذیت خواهد شد، چرا که دکمه ها مچ دستتان را فشار می دهند.

سرآستین های گشاد : سرآستین های گشاد ظاهر شما را بسیار بد جلوه می دهد. شما می توانید دو یا سه انگشت خود را بین پوست و سر آستین قرار دهید و این بسیار بد است.

سرآستین مناسب : آستین مناسب باید نزدیک پوست شما باشد اما آن را فشار ندهد. به عبارتی یک فضای خالی بین آستین و مچ دستتان حس کنید.

اندازه مناسب پیراهن مردانه

اکنون با توجه به نکاتی که درباره اندازه مناسب پیراهن مردانه بیان شد، می توانید یک انتخاب بسیار هوشمندانه داشته باشید و از استایل زیبا و جذاب خود لذت ببرید. شما نیز تجربیات خود را در این باره به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *