استایل شخصی چیست

استایل شخصی چیست ؟ ساخت استایل شخصی

استایل شخصی چیست و چرا بهتر است یک استایل مخصوص به خود داشته باشیم؟ شاید شما هم مطالب زیادی درباره این موضوع شنیده باشید و می خواهید بدانید چگونه استایل شخصی داشته باشیم ؟ در این صفحه می توانید با توجه به چند نکته و رعایت چند اصول، یک استایل زیبای شخصی که جذابیت شما را دو چندان می کند، برای خود ایجاد کنید. اما در ابتدا باید بدانید استایل شخصی چیست ؟ سپس نکات و اصول مهم در این زمینه را در ادامه بیان می کنیم.

استایل شخصی چیست ؟

داشتن استایل شخصی به این معنی است که توجه خود را نسبت به مدل های مختلف موجود در بازار، کم کرده و به دور از مد و هر آنچه که هر روز برندهای مختلف عرضه می کنند، استایل و سبکی را انتخاب کنید که کاملا مناسب ما است. برای انتخاب این سبک، باید به عوامل مخنلفی توجه کرد که در ادامه بیان می کنیم.

در عصر امروز، عوامل بسیار زیادی مثل عرضه دائمی و بدون فاصله مدل های جدید لباس و اکسسوری توسط برندهای معروف، وجود بسترهایی برای دیده شدن ترندها مانند اینستاگرام و فیسبوک و… موجب شده تا ترندهای دنیا به سرعت تغییر کرده و افرادی که می خواهند مطابق با مد روز لباس بپوشند، باید دائما به دنبال خرید لباس ها و اکسسوری های جدید باشند. اما اگر همین افراد استایل مناسب خود را ایجاد کنند، دیگر نیازی به خرید مکرر نخواهند داشت.

پس اگر به فکر ایجاد سبک شخصی برای خود هستید، در ادامه همراه ما باشید و اصول زیر را رعایت کنید.

چگونه استایل شخصی داشته باشیم ؟

۱- شکل بدن و اندام خود را بشناسید

درک شکل بدن و اندام شما، مهم ترین نکته ای است که در ساخت استایل شخصی باید به آن توجه کنید. در مقابل آینه بایستید و یا از زاویه های مختلف از خود عکس بگیرید، این کار به شما کمک می کند تا بدن خود را از مقابل و اطراف به خوبی ببینید و بتوانید استایلی مناسب با اندامتان انتخاب کنید. همچنین بهتر است از دوستان صمیمی و یا خانواده خود بخواهید صادقانه نظرشان را درباره اندام شما بیان کرده و نقاط قوت و ضعف بدنتان را بگویند.

۲- به رنگ پوستتان توجه کنید

رنگ پوشت در انتخاب لباس، بسیار مهم است. بنابراین توجه کنید پوست شما سبزه، روشن و یا گندمی است؟ رنگ لباس شما برای ساخت استایل شخصی چیست ؟ با مطالعه درباره رنگ ها، رنگ های مکمل و متضاد را بشناسید و بدانید ترکیب چه رنگ هایی، استایل شما را زیبا و جذاب می کند.

۳- از اطرافیان الهام بگیرید

حال که اندام خود را به خوبی شناخته و درک کرده اید، بهتر  است از اطرافیان خود الهام بگیرید. توجه کنید که الهام گرفتن به معنی تقلید کورکورانه در سبک لباس پوشیدن نیست. به صفحه اینستاگرام فشن بلاگرها، هنرمندها و یا هرکس که اندام مشابهی با بدن شما دارد، مراجعه کرده و هریک از آن ها را که با سلیقه شما مناسب است، بررسی نمایید. با الهام گرفتن از استایل این افراد، می توانید به استایل شخصی خود نزدیک شوید. مجلات مد و فشن نیز می توانند در این راستا به شما کمک کنند.

برای اینکه با اصول فشن بلاگر شدن آشنا شوید، مقاله ” چگونه فشن بلاگر شویم ” را مطالعه کنید.

۴- امضای استایل خود را انتخاب کنید

برای ساخت استایل شخصی ، باید یک امضا داشته باشید. این امضا می تواند شامل یه نوع لباس خاص، یک رنگ و یا یک اکسسوری باشد که همیشه از آن استفاده می کنید. به عنوان مثال امضای استایل کارولاین ایسا ، یک رژلب قرمز رنگ و امضای استایل آنا وینتور یک عینک آفتابی مخصوص می باشد. شما نیز می توانید یک اکسسوری مثل گردنبند، دستبند، ساعت، دستکش و… را به عنوان امضا انتخاب کرده و همواره از آن استفاده کنید. به طوری که همه افراد استایل شما را با آن یاد کنند.

استایل شخصی چیست

۵- مصرف گرایی را فراموش کنید

تولیدات فراوان برندهای معروف، اغلب ما را به مصرف گرایی دچار کرده است. مصرف گرایی به معنی خرید بیشتر کالا و اجناس مورد علاقه، استفاده بیشتر از آن ها و در نتیجه دور ریختن بیشتر کالاهای از قبل خریداری شده، است. با این تفسیر، هرچه برندها، مدل های جدیدتری تولید کنند که مورد علاقه ما باشد، به خرید آن ترغیب شده و برای مدت کوتاهی تا قبل از تولید بعدی، از آن استفاده می کنیم. در واقع صنعت مد در تلاش است، ما را متقاعد کند که باید هر آنچه را که دوست داریم، داشته باشیم. اما باید این را بپذیریم که ما نمی توانیم هرآنچه را که زیباست داشته باشیم و همه آن ها را بپوشیم. پس تعدادی لباس که برایتان مناسب است را پوشیده و از آن ها برای ساخت استایل شخصی خود استفاده کنید.

۶- اعتماد به نفس داشته باشید

حال که تصمیم گرفته اید به جای خرید لباس های ترند شده در دنیا و تولیدات جدید هر برند، از کمد لباس خود برای ساخت استایل انتخاب کنید، باید تمرین کنید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و این را بدانید که استفاده از لباس های قبلی خود که جزئی از سبک شما هستند، هیچ مشکلی نداشته و از جذابیت شما کم نمی کند. بلکه داشتن یک استایل شخصی با امضایی که انتخاب کردید، بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

استایل شخصی چیست

۷- خلاق باشید

آخرین نکته در ساخت استایل شخصی چیست ؟ برای اینکه بتوانید یک استایل شخصی مناسب و عالی داشته باشید، حتما نباید مشابه دیگران عمل کنید. سعی کنید ابتکار داشته باشید و خلاقانه عمل کنید. شاید شما بتوانید سبک و استایلی ایجاد کنید که تا کنون کسی مشابه آن را نداشته.

اکنون می توانید با توجه به ۷ نکته ای که در این مطلب مطالعه کردید، برای ساخت استایل شخصی خود اقدام کنید. آیا شما استایل و شبک شخصی خود را دارید و یا از مد روز برای انتخاب لباس هایتان کمک می گیرید؟ به نظر شما چگونه استایل شخصی داشته باشیم و چه نکاتی را برای آن مهم می دانید؟ نظرات و تجربیات خود را در همین صفحه و در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *